Все, що треба знати про перший туристичний форум у Луцьку

15Червня

10:00

15.06 - 19.06

8 год.

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1

українська


Що відбувається з туристами у світі та як з цим впоратися у Луцьку йшлося під час «West Tourism Forum 2018»

Тема форуму, який відбувся 15 червня у кінокомплексі «Адреналін Сіті», – «Співпраця – запорука успіху».

У заході взяло участь 170 гостей не тільки з Луцька, а зі Львова, Сум, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, Хмельницького, Острога, Нововолинська, Володимир-Волинського, Шацька, Ратна, Ківерців, Ковеля.

Організувала захід Бізнес-академія практичного менеджменту PMBA, у досвіді якої це – 13-ий галузевий форум. Генеральним партнером форуму виступило Управління туризму і промоції міста Луцької міської ради.

У першій частині учасники могли ознайомитися з головними трендами туристичної галузі у світі та Україні, а також ознайомилися з прикладом Львова, який взяв курс на розвиток ділового туризму.

Президент національної туристичної організації України Іван Ліптуга приїхав з Одеси і зізнався, що це його перший візит у Луцьк.

«Туризм у світі – це 10% ВВП, кожен 10-ий зайнятий у туризмі. 7% від експорту, 30% від усіх послуг у світі. Україна приймає лише близько 2% загальної кількості туристів, які відвідують Європу. Весь світ сьогодні бореться за китайських туристів, в тому числі Україна. Для громадян КНР уже навіть спростили візовий режим», – повідомив Іван Ліптуга під час доповіді про глобальні тренди туризму.

Натомість голова Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв назвав тренди внутрішнього туризму. Один з головних – зростання популярності відпочинку на вихідних. Експерт порадив Луцьку розвиватися саме у напрямку пропозицій для вікенду, а це 52 сезони.

Директорка «Львівського конференц-бюро» Ліна Остапчук, яка у свій час була профільною чиновницею Луцької міськради, повідомила, що Львів уже змінює свою стратегію і збирається стати центром наукового і ділового туризму Східної Європи. Для цього планують створити потужне конференц-бюро, під яке уже навіть мають земельну ділянку.

Голова правління Всеукраїнської асоціації гідів Яніна Гаврилова розповіла як знайти і як правильно використовувати унікальність у туризмі.

У другій частині форуму виступали спікери з Луцька, які поділилися успішними кейсами проектів, які витягують обласний центр Волині на новий рівень «туристичної репутації».

Фінансовий директор інвестиційної групи «VolWest Group» Дмитро Гаврилов анонсував відкриття у Луцьку потужного туристичного центру європейського масштабу. Мова про відкриття першого музею сучасного мистецтва України на базі «Адреналін Сіті».

Маркетинг-менеджерка закладу «Ротонда beaсh club» Поліна Хорзова поділилася досвідом як закинутий об’єкт у парку перетворили на принципово нову локацію, яка цікава як для місцевих, так і для туристів.

А власник ресторану «Корона Вітовта» Олег Іванюк розповів про те, як використовують унікальну історичну подію – з’їзд монархів у концепції його закладу. Зокрема, ресторатор дослідив середньовічні рецепти волинської кухні і і відтворив їх у своєму меню.

Начальниця управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська, яка була і модераторкою форуму, розповіла що робить міська рада для розвитку галузі в обласному центрі.

На завершення заходу відбувалася панельна дискусія, під час якої учасники озвучили головні «гальма прогресу» туризму у Луцьку. У підсумку можна виокремити головні проблеми: учасники ринку, а це різноманітні туроператори, ресторатори, готельєри, не є консолідованими і про луцькі принади для подорожей та відпочинку є вкрай мало інформації.

Врешті учасники дискусії зійшлися на тому, що треба невідкладно сідати за стіл переговорів для напрацювання стратегії розвитку галузі, тож домовилися зібратися на першу робочу зустріч учасників ринку в Бізнес-академії практичного менеджменту.

Коментарі